Havit
Havit

Tanie słupy oświetleniowe – dlaczego warto wykorzystać je w ogrodzie?

0

Coraz większą popularnością na rynku cieszą się słupy oświetleniowe. Te niepozorne źródła światła sprawdzają się doskonale nie tylko w przestrzeni publicznej, ale i w przydomowych ogrodach. Produkowane są z różnych materiałów. Różnić się między sobą mogą również kształtem czy wysokością. Są estetyczne i funkcjonalne. Okazuje się też, że wcale nie muszą być drogie. Jak to jest możliwe? W poniższym artykule wyjaśniamy, z czego wynika ich cena, a także podpowiadamy, w jakich miejscach można wykorzystać tego rodzaju oświetlenie.

Tanie słupy oświetleniowe – z czego są wykonywane?

W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć się można w stosunkowo tanie słupy oświetleniowe, które doskonale sprawdzają się w wielu miejscach. Oczywiście na ogół spotkać się z nimi można przy ulicach czy w parkach, ale stanowią doskonały wybór także do przydomowego ogródka. Są na tyle uniwersalne, że świetnie komponują się z różnego rodzaju aranżacjami, nie tylko tymi nowoczesnymi.

Słupy oświetleniowe produkowane są z wielu różnych materiałów. Bardzo wytrzymałe są modele kompozytowe. Dobrym rozwiązaniem są poza tym słupy stalowe – malowane proszkowo na kolor czarny lub antracytowy. Prawdziwym hitem są słupy oświetleniowe składane. Są bowiem tanie i nie sprawiają większych problemów w transporcie.

W jakich miejscach wykorzystywane są słupy oświetleniowe?

Słupy oświetleniowe stanowią punktowe źródło światła. Dlatego zazwyczaj wykorzystuje się kilka lamp tego rodzaju. Ułożone w równej odległości od siebie słupki są w stanie oświetlić większą przestrzeń. Na ogół umieszczane są przy ścieżkach ogrodowych. Wyznaczają wtedy ich przebieg i ułatwiają poruszanie się. Można je też montować przy podjazdach czy domach. Oświetlają wtedy drzwi wejściowe czy bramę garażową.

Tanie słupy oświetleniowe dostępne w naszej ofercie pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. Jednocześnie jednak stanowić mogą element dekoracyjny. Wystarczy jedynie dobrać model pasujący do aranżacji danego ogrodu.

Dlaczego warto postawić na tanie, składane słupy oświetleniowe?

Każda posesja potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Poruszanie się w zupełnej ciemności bywa dla domowników bardzo niebezpieczne. Po zapadnięciu zmroku trudno jest zauważyć leżący na drodze kamień czy trafić kluczem do drzwi wejściowych. Pojawia się więc pytanie, jakie oświetlenie zewnętrzne wybrać?

Od pewnego czasu coraz większą popularnością na rynku cieszą się właśnie różnego rodzaju słupy oświetleniowe. To doskonała alternatywa dla klasycznych lamp ściennych, które bywają problematyczne w montażu, a często też nie oświetlają dobrze całej przestrzeni. Słupy oświetleniowe są efektowne wizualnie i emitują naprawdę dużo światła. Wcale nie muszą być też drogie. Wystarczy postawić na tanie słupy oświetleniowe składane. Cena tego typu lampy wynosi około 300 złotych – mowa tutaj o modelu o długości 3 metrów. Jednocześnie słupy nie sprawiają większych kłopotów montażu i są bardzo wytrzymałe. Stanowią inwestycję na długie lata. W tym tkwi tajemnica ich rynkowego sukcesu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl