Havit
PROMOCJE
KONTAKT

 

            509465238 

  

   shop@lampyip44.pl

 

Lampy z czujnikiem ruchu – czujniki aktywne i pasywne

0
Lampy z czujnikiem ruchu – czujniki aktywne i pasywne

Lampy ogrodowe i lampy zewnętrzne to zakup, któremu zazwyczaj poświęcamy więcej uwagi. Pamiętajmy, że gdy szukamy odpowiedniej lampy do ogrodu, musi ona spełniać szereg kryteriów (szczelności, odporności itp.)

Zwracajmy zatem uwagę, by lampy były trwałe, solidne i odporne na wilgoć. Niewątpliwie lampy z czujnikiem ruchu to te lampy zewnętrzne, o których powinniśmy wiedzieć nieco więcej. Dlatego na blogu rozpoczynamy serię artykułów na ten temat.

Lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu są szczególnie przydatne do podświetlenia schodów, podjazdów, czy bram. Sprawdzają się zarówno w terenach wielkomiejskich, jak i na wsiach. Jeśli szukacie lampy z czujnikiem ruchu, to warto pamiętać o podziale czujników na aktywne i pasywne. Te drugie oparte są o działanie rejestratora promieniowania podczerwonego i (co ważne) nie da się regulować ich czułości. Czujniki aktywne działają z kolei dzięki falom elektromagnetycznym i mierzą promieniowanie zarówno obiektu, jak i promieniowanie rozproszone, czy odbite. Popularne aktywne czujniki kurtynowe dają możliwość regulacji czułości, co jest szczególnie istotne gdy mamy zamontowane lampy z czujnikiem ruchu w terenie, gdzie pojawiają się koty, psy, jeże, czy nawet myszy.

Już wkrótce na blogu więcej w temacie: lampy z czujnikiem ruchu. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl