Havit
PROMOCJE
KONTAKT

 

            509465238 

  

   shop@lampyip44.pl

 

Lampy solarne w ogrodzie - hit czy kit?

0
Lampy solarne w ogrodzie - hit czy kit?

Lampy ogrodowe, lampy zewnętrzne - wśród nich rekordy popularności biją te solarne. Czy słusznie? Czy lampy solarne to hit, czy kit? Odpowiadamy!

Solarne lampy ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego - są wygodne w użyciu i kuszą oszczędnościami energii elektrycznej. Czy słusznie? 

To prawda, że gdy myślimy o montażu lamp w ogrodzie, na działce, czy na podjeździe, to pierwsza myśl, jaka przychodzi większości z nas do głowy, to ta związana z potrzebą ciągnięcia kabli i przekopywania ogrodu. Solarne lampy ogrodowe niwelują tę konieczność do zera. To niewątpliwie ich zdecydowany plus. Montaż lamp solarnych nie wymaga żadnej wiedzy z zakresu elektryki, nie niesie też za sobą zagrożenia potknięcia się o kabel. Miejsce solarnych lamp ogrodowych możemy swobodnie zmieniać. Każda modyfikacja aranżacji ogrodu, nie pociąga zatem za sobą konieczności zmian w instalacji elektrycznej. 

Więcej plusów? Niemal wszystkie lampy solarne wyposażone są w czujnik zmierzchu, co sprawia, że tuż po nastaniu zmroku, same oświetlą naszą działkę. Wyposażone w żarówki LED są energooszczędne i przyjazne środowisku. 

Przy dylemacie jaką lampę wybrać, zwracajmy uwagę przede wszystkim na czas świecenia, świadczący o mocy akumulatora. Lampy solarne o małym czasie świecenia najczęściej są właśnie... kitem. Szybko tracą moc i świecą tylko przez kilka godzin. 

Pamiętajmy także o mądrym montażu lampy. Każda lampa solarna ma widoczny moduł fotowoltaiczny. Po pierwsze ustawmy go w kierunku, gdzie łatwo złapie promienie słońca (najlepiej na południe). Po drugie: spójrzmy od czasu do czasu czy moduł nie jest zakurzony lub pokryty błotem. Zabrudzony zapewne nie będzie spełniał naszych oczekiwań. 

Lampy ogrodowe? Dla nas lampy solarne to zdecydowany HIT! Gorąco polecamy: kinkiety zewnętrzne solarne, słupki zewnętrzne solarne - bądźmy eko! 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl