Havit
Havit
PROMOCJE
Kula RGB solarna ogrodowa śr 30 cm IP 65 z pilotem
Kula RGB solarna ogrodowa śr 30 cm IP 65 z pilotem

129,95 zł

Cena regularna: 139,95 zł

szt.
Lampa solarna wbijana słupek loft Filament 1LED 80lm 3000K IP44 czarna
Lampa solarna wbijana słupek loft Filament 1LED 80lm 3000K IP44 czarna

29,99 zł

Cena regularna: 39,99 zł

szt.
Girlanda świetlna ogrodowa 10mb  z żarówka LED 1W   x 10 szt
Girlanda świetlna ogrodowa 10mb z żarówka LED 1W x 10 szt

99,00 zł

Cena regularna: 129,87 zł

szt.
Słupek zewnętrzny 4 gniazda elektryczne kwadrat  czarny 40 CM IP44 10 Amper
Słupek zewnętrzny 4 gniazda elektryczne kwadrat czarny 40 CM IP44 10 Amper

94,97 zł

Cena regularna: 99,57 zł

szt.
Panel LED HQ 595x595 40W  6000lm Czarny 4000K
Panel LED HQ 595x595 40W 6000lm Czarny 4000K

139,47 zł

Cena regularna: 149,47 zł

szt.
KONTAKT

 

 telefon           509465238 

  

mail   shop@lampyip44.pl

 

Oświetlenie ścieżki w ogrodzie – sprawdź, jak wybrać odpowiednie lampy!

0
Oświetlenie ścieżki w ogrodzie – sprawdź, jak wybrać odpowiednie lampy!

Umiejętna organizacja oświetlenia zewnętrznego ma ogromne znaczenie. Domownicy mogą czuć się bezpieczniej, a samo otoczenie nabiera wyjątkowego charakteru. Tym samym relaks na świeżym powietrzu jest jeszcze bardziej przyjemny. Z tych właśnie względów należy zadbać o oświetlenie ścieżki w ogrodzie. Jaką spełnia funkcję i jakie lampy wybrać, aby cieszyć się funkcjonalnością oraz estetyką? Sprawdź rozwiązania, które warto wdrożyć.

Oświetlenie ścieżki w ogrodzie – dlaczego jest tak ważne?

Oświetlenie ścieżek odgrywa bardzo dużą rolę. To w końcu po nich domownicy przemieszczają się na co dzień, opuszczając dom lub wracając do niego. Wykorzystywane są również, gdy zachodzi potrzeba przetransportowania choćby materiałów budowlanych stosowanych w trakcie remontu pomieszczeń gospodarczych. Służą sprawnej komunikacji. Zwłaszcza podczas wspólnych biesiad wieczorową porą.

Gdy zapada zmrok, liczy się bezpieczeństwo. Odpowiednio przygotowana aranżacja świetlna poprawia właśnie poczucie spokoju. Głównie w przypadku dużego oddalenia alejki od domu. Dzięki temu bez obawy o potencjalne zagrożenie ze strony osób trzecich swobodnie wykonasz prace porządkowe w późnych godzinach. Nie można zapominać o estetyce. Oświetlenie traktów komunikacyjnych pozytywnie wpływa na odbiór posesji. Natomiast samo przebywanie na zewnątrz w celach rekreacyjnych staje się dużo przyjemniejsze.

Jak zatem widać, oświetlenie ścieżki w ogrodzie jest istotne z wielu powodów. Chcąc cieszyć się jego funkcjonalnością oraz walorami wizualnymi, należy dokładnie zastanowić się nad wyborem lamp. Jakie rozwiązania mogą okazać się najlepsze?

Lampy oświetlające ścieżkę w ogrodzie – zadbaj o spójność aranżacji

Jeśli chodzi o stronę estetyczną, oświetlenie ścieżki w ogrodzie powinno zachowywać spójność z całą aranżacją przestrzeni. Przykładowo, klasyczne stojące lampy o kolorze złota antycznego warto wykorzystać, gdy w pobliżu znajduje się przytulny kącik relaksacyjny urządzony w stylu retro. Z kolei modele z obudową w formie prostopadłościanu dopasujesz do bardziej nowoczesnego klimatu. Utrzymanie harmonijności sprawi, że wybrane warianty odpowiednio zaakcentują i dopełnią plenerową kompozycję.

Pamiętaj, że oświetlenie ścieżki musi być też spójne z pozostałymi elementami, które generują światło padające m.in. na schody domu. Wybierz wobec tego lampy pochodzące z jednej serii stylistycznej.

Oświetlenie ścieżki w ogrodzie – lampy LED standardem na każdej posesji

Zastanawiając się nad wyborem lamp do oświetlenia ścieżki w ogrodzie, w pierwszej kolejności możesz rozważyć standardowe warianty LED. Poszczególne z nich przyjmują różnorodne kształty i jednocześnie różnią się od siebie wysokością. Pod każdym względem dopasujesz je zatem choćby do otaczającej roślinności oraz innych elementów składających się na małą architekturę.

Chcąc wytworzyć przykuwający wzrok efekt świetlnych punktów, spośród nich warto wybrać lampy z oprawą wbijaną w grunt. W interesujący i dekoracyjny sposób wyznaczysz dzięki nim cały trakt. Zwłaszcza gdy ustawisz je systematycznie z zachowaniem odpowiedniej odległości. Z kolei stojące klasyczne modele na słupkach optymalnie oświetlą całą alejkę od góry.

Możliwości jest zatem wiele, a wszystko zależy wyłącznie od własnego pomysłu. Niezależnie jaki rodzaj lamp ledowych wybierzesz, pamiętaj o bardzo istotnej kwestii. Otóż im krótsza odległość ścieżki, tym niższe powinny być poszczególne z nich. W innym wypadku może dojść do zaburzeń proporcji, co odbije się na estetyce.

Jak przygotować oświetlenie ścieżki w ogrodzie? Postaw na ekologiczne rozwiązania!

Oświetlenie ścieżki w ogrodzie dzięki standardowym lampom LED nierzadko bywa problematyczne. Wiąże się z budową instalacji oświetleniowej na posesji. Chcąc uniknąć konieczności przeprowadzenia prac ziemnych, rozważ wykorzystanie lamp solarnych LED. Ich potencjał, jeśli chodzi o zabawę światłem, jest co prawda ograniczony, lecz zdecydowanie nadrabiają funkcjonalnością.

Do niedawna modele zasilane energią słoneczną nie dawały aż tak dużych możliwości pod względem długości pracy oraz mocy generowanego światła. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Uwagę zwraca ich coraz większa trwałość i wydajność. Co ważne, większość z nich wyposażona jest w czujniki ruchu i zmierzchu. Dzięki nim zapotrzebowanie na energię staje się mniejsze przy jednoczesnym wydłużeniu czasu działania wieczorową i nocną porą. To dlatego, że prąd przetworzony z promieni UV zostaje zmagazynowany w akumulatorach. A gdy zapada zmrok, czujnik ruchu uruchamia lampę LED wykorzystującą zgromadzoną moc elektryczną.

Wybór lamp solarnych również jest nieograniczony. Znajdziesz wśród nich modele o wielu kształtach i kolorach. Mogą to być warianty kuliste, czy też standardowe słupki. Ze względu na różnorodną wielkość, spełniają też indywidualne oczekiwania co do rozmiarów.

Oświetlenie ścieżki w ogrodzie z powodzeniem przygotujesz na wiele sposobów. Przede wszystkim określ własne preferencje i dobierz odpowiednie lampy. A gdy wybierzesz już właściwy wariant, nie pozostanie nic innego, jak przystąpić do instalacji elementów oświetleniowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl