Havit
Havit
PROMOCJE
Girlanda świetlna ogrodowa 10mb  z żarówka LED 1W   x 10 szt
Girlanda świetlna ogrodowa 10mb z żarówka LED 1W x 10 szt

99,00 zł

Cena regularna: 129,87 zł

szt.
Lampa solarna wbijana słupek loft Filament 1LED 80lm 3000K IP44 czarna
Lampa solarna wbijana słupek loft Filament 1LED 80lm 3000K IP44 czarna

29,99 zł

Cena regularna: 39,99 zł

szt.
Panel LED HQ 595x595 40W  6000lm Czarny 4000K
Panel LED HQ 595x595 40W 6000lm Czarny 4000K

139,47 zł

Cena regularna: 149,47 zł

szt.
Słupek zewnętrzny 4 gniazda elektryczne kwadrat  czarny 40 CM IP44 10 Amper
Słupek zewnętrzny 4 gniazda elektryczne kwadrat czarny 40 CM IP44 10 Amper

94,97 zł

Cena regularna: 99,57 zł

szt.
Kula RGB solarna ogrodowa śr 30 cm IP 65 z pilotem
Kula RGB solarna ogrodowa śr 30 cm IP 65 z pilotem

129,95 zł

Cena regularna: 139,95 zł

szt.
KONTAKT

 

 telefon           509465238 

  

mail   shop@lampyip44.pl

 

Jak podłączyć 4 halogeny w suficie? Postępowanie krok po kroku

0

Oświetlenie pełni we wnętrzu wiele różnych funkcji. Inne lampy wykorzystywane są do pracy, a inne montuje się w miejscach przeznaczonych przede wszystkim do relaksu. Są oczywiście również rozwiązania uniwersalne. Zaliczyć do nich trzeba nowoczesne halogeny. Prezentują się efektownie, a przy tym są bardzo praktyczne. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak podłączyć 4 halogeny w suficie. Wyjaśniamy to w poniższym artykule.

Jakie funkcje mogą pełnić halogeny?

Popularność halogenów z roku na rok rośnie. Wynika to w dużej mierze z ich uniwersalności. Mogą one pełnić w pomieszczeniach wiele różnych funkcji. Wybór na rynku w tym zakresie jest zresztą całkiem szeroki.

W praktyce halogeny często stanowią źródło światła nastrojowego, relaksującego. Emitują wówczas światło o ciepłej barwie. Takie rozwiązanie spotkać można w wielu salonach. Halogeny to również doskonałe oświetlenie dekoracyjne, które podkreśla konkretne elementy wystroju, np. meble. Niekiedy może też doświetlać miejsce przeznaczone do pracy.

Nieco rzadziej halogeny wykorzystywane są jako główne źródło światła w pomieszczeniu, ale spotkać się można także i z takim rozwiązaniem. Należy wówczas zadbać o ich odpowiednią ilość i rozmieszczenie.

Jak podłączyć 4 halogeny w suficie?

Halogeny zazwyczaj montowane są w sufitach podwieszanych. Mowa tutaj przede wszystkim o oczkach wpuszczanych, które umieszczane są w odpowiednim otworze montażowym. Przygotować w tym przypadku trzeba przede wszystkim miarkę, ołówek, otwornicę i wkrętarkę.

Praca zaczyna się od wycięcia w suficie otworów. Ich średnica musi być mniejsza niż średnica oprawy. Producenci na ogół podają sugerowaną średnicę otworu montażowego.

Jak podłączyć 4 halogeny w suficie? Kluczowe znaczenie ma ich rozmieszczenie. Warto wyznaczyć punkty, w których mają znaleźć się oczka. Mogą one pełnić funkcję oświetlenia głównego, punktowego lub dekoracyjnego. Jeśli halogeny mają służyć jako oświetlenie główne, na jeden metr kwadratowy musi przypadać przynajmniej jeden halogen. W przypadku oświetlenia punktowego czy dekoracyjnego odstępy mogą być większe. Sporo zależy przy tym od mocy żarówek i ich barwy.

Samo podłączanie halogenów w suficie powinno odbyć się przy wyłączonym zasilaniu. Przy instalacji wysokonapięciowej zdecydować się można na instalację szeregową lub równoległą. Gniazdka żarówek przyłączyć można do instalacji za pomocą złączek kablowych. Nie jest to wbrew pozorom specjalnie skomplikowane, o ile ma się podstawową wiedzę na temat elektryki.

Na jakie halogeny warto się zdecydować?

Dużo zależy od mocy halogenów, która musi pasować nie tylko do danej aranżacji, ale i możliwości transformatora.

Do wyboru są oprawy halogenowe stałe i ruchome. Te pierwsze emitują światło, które pada w jednym kierunku. Drugie z kolei można ustawić w dowolny sposób, doświetlając wybraną przestrzeń.

Na końcu trzeba wspomnieć o żywotności halogenów. W niektórych pomieszczeniach trzeba postawić na oprawy, które dobrze znoszą wysoką wilgoć i większe wahania temperatury. Tak jest np. w kuchni czy łazience.

Poszukując odpowiednich halogenów, koniecznie sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w ofercie naszego e-sklepu. Zebraliśmy w nim szeroki wybór opraw, które możesz wykorzystać w różnych pomieszczeniach i na różne sposoby.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl